09905179462
با ما تماس بگیرید – حتی روزهای تعطیل!

چرا بازدیدکننده سایت خرید نمی کند؟

برای بسیاری از مدیران این سوال اساسی پیش می آید، در حالی که وب سایتشان بازدید رو به رشد و قابل قبولی دارد، چرا بازدیدکنندگان، خرید نمی کنند؟

میانگین نرخ تبدیل برای وب سایت ها 2.35 درصد است، در حالی که تنها 25 درصد از شرکت های برتر نرخ تبدیلی 5.31 درصد یا بالاتر دارند. متأسفانه اکثر کسب و کارها تنها بر روی جذب بازدیدکننده تمرکز می کنند و اهمیت تبدیل بازدیدکنندگان به خریداران را درک نمی کنند. این امر بدیهی است که هر کسی که وارد وب سایت شما می شود، نوعی علاقه به آنچه ارائه می کنید دارد. با این حال، همه افرادی که از یک سایت بازدید می کنند، قصد خرید ندارند.

برخی از کاربران تنها به دنبال کسب اطلاعات هستند و نه خرید، به همین دلیل نرخ تبدیل شما هرگز 100 درصد نمی شود. اما اگر خوش شانس باشید، شاید بتوانید وارد 10 درصد وب سایت هایی شوید که نرخ تبدیل 12 درصد یا بالاتر را دارند شوید.

اگر بخواهیم نگاه منطقی تری داشته باشیم، شانس عبارت مناسبی نیست. این شما هستید که تعیین می کنید چقدر برای مخاطبین جذاب هستید. متاسفانه این یک واقعیت است که اکثر وب سایت ها عملکر ضعیفی در این زمینه دارند. در مورد بسیاری از وب سایت ها با این مشکل مدیران رو به رو می شویم. “وب سایت ما بازدیدکننده دارند ولی آن ها می آیند و بدون هیچ خریدی، می روند.” رفع این چالش به چیزی فراتر از سئو نیاز دارد.

چرا ترافیک به خرید تبدیل نمی شود؟

1- از بازدیدکننده نمی خواهید خرید کند.

فرض کنید مقاله ای بسیار عالی در مورد نحوه انتخاب یک محصول منتشر کرده اید. مردم آن را می خوانند و می روند. چرا؟ واقعیت این است که انسان عصر ما، آنقدر دغدغه و مشغولیات فکری دارد که باید خودتان به آن ها بگویید که چه کار کنند. در اکثر موارد تا شما از او دعوت به اقدام(Call To Action) نکنید، کاری انجام نمی دهند.

2- فرایند خرید پیچیده است.

بر اساس گزارش ها، حدود 70 درصد از کاربران، خرید خود را به این دلیل رها می کنند که فرآیند خرید بسیار پیچیده است. یکی از عوامل اصلی این مسئله، نیاز به داشتن یک حساب کاربری است.

الزام کاربران به ایجاد حساب قبل از تکمیل یک خرید، می تواند یک مانع بزرگ باشد و باعث دلسرد شدن بسیاری از آنها شود. کاربران ترجیح می دهند فرآیند خرید را ساده و راحت داشته باشند، بدون پر کردن فرم های طولانی یا وارد کردن اطلاعات زیاد.

پیچیدگی فرآیند خرید یکی از دلایل اصلی رها کردن سبد خرید است. وب سایت هایی که فرآیند ساده تر و روان تری برای تکمیل خرید ارائه می دهند، نرخ تبدیل کاربران به مشتریان را افزایش می دهند.

3- کسی نیست که به سوالات آنها پاسخ دهد.

خرید آنلاین می تواند دردسرساز باشد، به ویژه اگر خریدار با مشکلی روبرو شود که راه حل آشکاری برای آن وجود ندارد. این یکی از بزرگترین معایب خرید آنلاین است، زیرا برخلاف فروشگاه های فیزیکی که فروشنده در آنجا برای کمک به شما حضور دارد، در خرید آنلاین کسی رودررو شما نیست تا مشکلتان را حل کند.

4- آنها آنچه را که نیاز دارند پیدا نمی کنند.

یکی از علل اصلی نرخ های تبدیل پایین، ناتوانی بازدیدکنندگان در یافتن آنچه که به دنبال آن هستند است. یک ویژگی جستجو ارائه کنید که به بازدیدکنندگان امکان جستجوی محصول را بر اساس جنسیت، سایز، قیمت و غیره بدهد.

کاربران ترجیح می دهند به راحتی خرید آنلاین انجام دهند. اگر نتوانند آنچه را که به دنبال آن هستند پیدا کنند، نا امید می شوند و از خرید منصرف می گردند.

استراتژی بازاریابی شما نیز باید هوشمندانه باشد. چیزی را تبلیغ نکنید که نمی فروشید. با توجه به اینکه بسیاری از کسب و کارها برای جذب مشتریان از فقط کلمات کلیدی استفاده می کنند، حتی محصولاتی را نیز که ندارند هدف قرار می دهند. این اشتباه معمولا دردسرساز می شود.

5- وب سایت شما به اندازه کافی امن نیست.

فرآیند خرید شامل اشتراک گذاری اطلاعات شخصی مانند جزئیات کارت اعتباری، نام و آدرس می شود. بسیاری از کاربران به دلیل ترس از نقض امنیت داده ها، در ارائه این اطلاعات آنلاین احساس راحتی نمی کنند.

شما باید سایت خود را امن کنید تا اطمینان حاصل کنید بازدیدکنندگان از ارائه اطلاعات شخصی خود نگران نباشند. علاوه بر این که از پروتکل HTTPS بهره می برید، با وضوح در صفحات خود بگویید که اطلاعات آن ها در امنیت کامل خواهد بود.

شفافیت و ایجاد یک رابطه مبتنی بر اعتماد می تواند به بهبود فروش کمک قابل توجهی کند. بله، می دانم که این موضوع آشکار به نظر می رسد اما همه ما می دانیم که گاهی اوقات واضحات نادیده گرفته می شوند.

6- پرسونای هدف شما، اشتباهی انتخاب شده است.

نرخ تبدیل پایینی خواهید داشت مگر اینکه افرادی را که واقعاً می خواهند محصول شما را بخرند، هدف قرار دهید. اطلاعات جمعیت شناختی خود را به خوبی بشناسید. شناخت سن، جنسیت، محل سکونت، سطح درآمد و سلیقه مخاطب هدف شما برای اطمینان از نتایج خوب ضروری است.

این شاید واضح ترین موضوع باشد. با توجه به حجم باور نکردنی داده های موجود در مورد تقریباً همه ما، هیچ دلیلی برای نشناختن مشتریان احتمالی وجود ندارد. هنوز تعداد بسیار زیادی از برندها به استراتژی های قدیمی متکی هستند. آن ها اطلاعات پراکنده ای منتشر می کنند و امیدوارند که خریداری پیدا شود.

این رویکرد کهنه و غیرهدفمند بسیار ناکارآمد است. شما باید مخاطبان هدف خود را با دقت شناسایی کنید، رفتارها، علایق و نیازهای آنها را درک نمایید. سپس محتوا و پیام های خود را متناسب با آنها سفارشی کنید. این کار باعث افزایش درگیری، اعتماد و در نهایت تبدیل های بیشتر می شود.

اگر وب سایت شما نیز بازدیدکننده دارد اما آن ها خرید نمی کنند، می توانید از مشاوره کارشناسان ما برای جذب مشتری استفاده کنید. همچنین در خدمات سئو ما تمام نکاتی که برای افزایش فروش و سود شما لازم است را رعایت می کنیم.

تحریر و تدوین:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *